Program

2 tjedna „Škraping“ 2019.


PONEDJELJAK – PETAK 25.02 – 01.03.2019.

– Plava i zelena čistka – čišćenje podmorja i obalnog pojasa otoka Pašmana; Druženje Škraping volontera.

ČETVRTAK 28.02.2019.

– 16:00 h – Radionica i izložba „Mekušci Jadrana“, autor Đani Iglić, Škraping centar, Tkon.

PETAK 01.03.2019.

– 16:00 h – Etno radionica izrada spare – „HOP“, voditeljica Rajna Brzić, Škraping centar, Tkon.

PONEDJELJAK 04.03.2019.

– 15:00 – 17:00 h – Otvorenje izložbe „Fotografijom i plakatima kroz tkonsku povijest i događanja“, postava Tihomir Benčić, Škraping centar, Tkon.

ČETVRTAK 07.03.2019.

– 18:00 h – Etno radionica pletenja sprtica, voditelj Jadran Lukačić i „Radionica pletenja pramcobrana (brkova) i bokobrana“- HOP, voditelj Ivan Longin, Dom za kulturu, Tkon.

PETAK 08.03.2019.

– 18:00 – 19:00 h – Stipe Božić premijerno prikazivanje filma „Dva brata fratra“ autora Stipe Božića, Dom za kulturu, Tkon.
– 9:00 – 20:00 h – Sajam otočnih proizvoda, ŠKRAPING CENTAR

SUBOTA 09.03.2019. – ŠKRAPING I SAJAM OTOČNIH PROIZVODA – cjelodnevni program

Utrka „Škraping“

– Start u 08:00 h – Škraping Ultra trail kategorija iz Ždrelca
– Start u 10:00 h – Škraping Challenger, Active i Obiteljska-Light treking iz Tkona
– 14:00 – 18:00 h – Ručak za „Škraping“ natjecatelje u restoranu „Sovinje“, Tkon

Sajam otočnih prozvoda, ŠKRAPING CENTAR – od 10:00 – 19:30 h

– 10:10 h – svečano otvorenje – 10 godina Sajma otočnih proizvoda u „Škraping centru“ – nastup KUU „Kunjka“ iz Tkona, Klapa „Sveta Cecilija“ iz Korčule i KUD Koledišće iz Jezera s otoka Murtera.
– Izložba predmeta od vune „Tajna Macmalića“ u postavi Udruge „Ruta“ s Cresa, galerija Škraping centra, Tkon; Izložba „Fotografijom i plakatima kroz tkonsku povijest i događanja“, postava Tihomir Benčić, Škraping centar.
– 20:00 h – u restoranu „Đardin“ u Tkonu – večera za izlagače uz nastupe KUU „Kunjka“ iz Tkona i Klapa „Sveta Cecilija“ iz Korčule.

Svečani program u restoranu „Sovinje“

– Nastup Klape „Sveta Cecilija“ iz Korčule;
– 18:30 – 19:00 h – svečano proglašenje pobjednika „Škrapinga“ 2019.;
– 19:00 – 19:30 h – Modna revija odjevnih premeta od vune – Hrvatski otočni proizvod u izvedbi Udruge „Ruta“s Cresa.
– 19:30 – 20:00 h – Svečana dodjela Diploma za najbolji proizvod/suvenir Sajma, dodjela posebnih priznanja povodom 10 godina Sajma otočnih proizvoda i podjela Zahvalnica svim sudionicima sajma.
– 21:00 h – Koncert DAMIR KEDŽO & bend i DJ Marko do ranih jutarnjih sati.

NEDJELJA 10.03.2019. „ŠKRAPIĆ“ – DJEČJI ŠKRAPING I SAJAM OTOČNIH PROIZVODA

Škrapić:

– 11:30 – 12:30 h: djeca u „Škraping“ šetnja Glagoljaškom stazom do brda Ćokovac i Benediktinskog samostana Sv. Kuzme i Damjana.
– 13:30 h – dodjela medalja za sudionike Škrapića u restoranu „Sovinje“.
– 14:00 h – Predstava za djecu „Pravi prijatelj“, Produkcija Z, restoran „Sovinje“

Sajam otočnih proizvoda, ŠKRAPING CENTAR; 8:00 – 13:00 h

– 9:00 – 10:00 h – predavanje na temu „HOP“, predavač: gđa. Ljubica Ajduković Ugarković, dipl. pol. voditeljica projekta Hrvatski otočni proizvod, Dom za kultutru, Tkon.
– 10:00 – 11:00 h – Edukativna radionica filcanja vune u izvedbi Udruge „Ruta“ s Cresa, Škraping centar, Tkon; Izložba predmeta od vune „Tajna Macmalića“ u galeriji na katu Škraping centra.
– 12:00 – 13:00 h – posjet OPG-u Neven Brzić, Tkon, Marin krč.

Close